Student References

Here are some student references from current and former clients

“My favourite aspect of our lessons with Steve was the constant need to think of every detail of the argument we were discussing. It really helped me to improve my ability to express thoughts in an English conversation and to make a case for something. In my current job, that is very useful indeed.”

Ondřej Houska, Brussels Correspondent for Czech Radio

nebo v češtině-
“Na hodinách konverzace se Stevem se mi nejvíc líbila nutnost promýšlet každý detail tématu, o kterém jsme zrovna diskutovali. Skutečně mi to pomohlo zlepšit mou schopnost vyjadřovat mé myšlenky v angličtině a argumentovat ve prospěch nějakého postoje. To je v mém zaměstnání velmi důležité.”


Ondřej Houska, zpravodaj Českého rozhlasu v Bruselu

“Steva jsem vyhledala protože jsem se potřebovala velmi rychle rozmluvit anglický. Ani jsem tomu ze začátku moc nevěřila, ale po pár měsících jsem byla schopná jet do ciziny a konverzovat v angličtině. Steve je velmi profesionální, má citlivý individuální přístup, jeho hodiny jsou vždy zajímavé a “utečou” velmi rychle. Steve umí podpořit kreativitu a odvahu mluvit v kombinaci s gramatickými cvičeními. Se Stevem jsem velmi spokojená a rozhodně ho jako učitele mohu doporučit každému.”

Mgr. Ludmila Haňková, 
Psychologicka poradna, psychoterapie, manzelska a partnerska poradna v Praze, 
Praha – Karlín

“S manželkou jsme chtěli oživit naši angličtinu a začali se poohlížet po nějakém lektorovi na hodiny konverzace. Měli jsme za sebou bídnou zkušenost s člověkem, který sice byl rodilý mluvčí a měl tedy určité teoretické předpoklady, aby nás jazyk učil, ty se ale nenaplnily. Pak jsme dostali tip na Steva, se kterým jsme si hned na první hodině porozuměli. Po pár lekcích se manželka odebrala na mateřskou dovolenou a mě čekala další výzva – zcela individuální lekce. Obavy ale byly pryč opět hned po první hodině. Nejsem žádný extra studijní typ, jazyky mě spíš nikdy nebavily, ale lekce se Stevem jsou zábavné, jako by to ani nebyla výuka – bavíme se o všem možném, diskutujeme a prokládáme to různými hrami a dalšími aktivitami. A funguje to skvěle! Steva jako učitele rozhodně doporučuji i těm, kteří jako já už nad sebou pomalu lámali hůl.”

Ing. Zdeněk Rogalewicz, 
Civil Engineer, Prague
 

“I was attending Steve’s English course organized by our company. I started at group of 3 students. By a coincidence, after a few years  it happened that I left alone from the whole group.   I told to my self –  It would be an hour and half of silence (I’m really not  a chatterbox and before I was in the group with 2 girls). But not with Steve. He was ready for every lesson, he is clever guy able to  talk enthusiastically about variety of topics. Sometimes these topics resulted from the textbook and sometimes from the life in general. Except the textbook we used a lot of other materials and tools that Steve had brought to the class – different listenings, professional texts, videos, quizzes, crosswords, word puzzles and other games, play roles, grammar practice papers, tests, etc. It was also great that Steve was able to explain to me some colloquial words and phrases – he comes from Detroit, so he must know it. Steve is typical American – always with smile on his face and with good mood, everything goes well and there is no problem.   I just wanted to improve my communication skills and I think I succeeded.  Now, thanks to Steve, I’m not afraid of talking – I still make mistakes, I know,  but what I want to say I do. 

Jan Beneš, Raiffeisen Leasing, Czech Republic

Steve is one of best ever teachers that I can meet with. Every lesson of English is fun and you will not even notice it is over. Steve has a great general overview so you can talk to him about everything during the lesson. He is very well prepared for every lesson and he is able modify lesson for individual pupil’s needs. If you think with the English seriously, Steve is exactly the teacher who you need.

Josef Jeniček, Sulco AG s.r.o., Czech Republic

“I wanted to improve my english oral fluency, so I went looking for an English teacher when I came across Steve’s ad. I responded and not like the other teachers Steve answered back. We agreed to meet and I decided to give it a go immediately after our meeting. I cannot say I regret it from hindsight. We spent almost a year having lessons together so I can firmly say that the lessons were worth it. Steve always encouraged me to go outside of my comfort zone, always wanted me to improve even when I was kind of „resistant“ 🙂 Thanks to his attitude, I got what I came for. So if you are thinking about improving your fluency and you want both funny and dynamic lesson, Steve is the right choice.”

Marek Z.
(current position withheld upon request)


“Potřebovala jsem se velmi rychle zlepšit v angličtině a hlavně získat jistotu v komunikaci, proto jsem hledala privátního lektora. Jsem opravdu ráda, že jsem si vybrala právě Steva. Lekce přizpůsobil jak časově, tak obsahově mým potřebám. Na každou hodinu je vždy perfektně připraven, z lekcí a jeho empatického přístupu je vidět  jeho profesionální mnohaletá praxe. Rychlost výuky i témata přizpůsobuje individuálně, nejen z hodiny na hodinu, ale i během lekce. Můžete studovat podle vybrané učebnice nebo se naopak zaměřit na vybrané oblasti (např. příprava na přijímací pohovor, odjezd do zahraničí, prezentace pro zahraniční zákazníky, příprava na zkoušku atd.). Lekce prokládá různými interaktivními cvičeními tak, aby se student naučil nový jev nebo oblast slovíček zajímavěji než jen pouhým drilováním. Vzhledem k tomu, že má Steve výborný všeobecný přehled, můžete s ním diskutovat téměř o čemkoli, od politiky až po zahradničení. I přesto, že jsem měla z privátních lekcí strach (není se možné schovat ve třídě mezi dalších 15 studentů) jsem opravdu ráda, že jsem vyšla ze své komfortní zóny a zvolila si lekce individuální. Během krátkého období se snadno posunete ve své angličtině o úroveň výš, kterou byste jinak získávali klasickými kurzy několik let. Na lekce se Stevem se vždy těším a velmi ho jako lektora doporučuji!”

Markéta V.
 (current position withheld upon request)